Блоки керамічні

Особливості застосування великоформатних поризованих керамічних  блоків.

  Нарешті, сама «тепла» цегла – поризована. В ній є наскрізні отвори, однак структура самого матеріалу принципово інша. У глину додають особливі органічні або мінеральні компоненти, які випалюються при відпалі, утворюючи дрібні замкнуті пори. В результаті, зберігають всі особливості звичайної кераміки, поризована цегла істотно поліпшує її теплозахист: якщо у пустотілої цегли найвищий коефіцієнт теплопровідності – як правило, 0,280 - 0,4 Вт/м °С, то в поризованої – 0,18 - 0,22 Вт/м °С. Причому на міцність пори зовсім не впливають. Більше того, виріб стає легшим, що дозволяє збільшити його розміри (блоки  можуть досягати 510 х 250 х 219 мм) 

Питання-Відповіді  

1. Які штукатурки підходять для стін з блоків керамічних поризованих ?

Стіни з   блоків керамічних поризованих  можуть бути оштукатурені будь-якими розчинами. Для цього торці блоків мають спеціальні технологічні пази.

 

2. Чи потрібне заповнення вертикальних швів розчином?

Вертикальна стикування блоків здійснюється за рахунок «пазо-гребневого» з'єднання. Для поліпшення теплоізоляційних властивостей заповнення розчином не мається на увазі.

 

3. Чи впливає порожнистість блоків на несучу здатність стіни?

Наявність порожнеч покращує теплоізолюючі властивості блоку без втрати міцності. Достатня марка блоків керамічних поризованих  дозволяє зводити багатоповерхові будівлі. Для порівняння:

Бетон                                         М-200 220 кг/см2

Блок керамічний поризований М-100110 кг/см2

Цегла                                        М-75-М-100 82-110 кг/см2

Пено / Газобетон                      М-25 28 кг/см2

 

4. Чи можна залишити стіни з блоків  керамічних поризованих  без облицювання?

Блоки керамічні поризовані не є облицювальним матеріалом.

 

5. Чи можна спирати плити перекриття на стіну з блоків керамічних поризованих ?

Так, можна, дотримуючись вимог діючих нормативних документів.

 

6. Скільки років прослужить будинок, якщо ваш блок має морозостійкість F25?

Будинок прослужить більше 100 років.

 

7. Які розчини використовують для кладки стін з блоків керамічних поризованих ?

Для кладки можна використовувати теплоізоляційні або звичайні цементні розчини марки М-35.

 

8. 3а рахунок чого зменшується вартість стіни з блоків керамічних поризованих в порівнянні з іншими матеріалами?

  Економія досягається за рахунок:

зменшення вартості робіт по кладці блоків в 1,5-2 рази;

зменшення кількості розчину в 2-2,5 рази;

зменшення часу в 2,5 рази для зведення стін (1 робочий зводить

стіну до 9 м3 (400 блоків) за день);

відсутність витрат на утеплення.

Будинок з блоків керамічних поризованих влітку подарує Вам прохолоду (теплова інерція), в мороз заощадите на опаленні (низька теплопровідність), а в міжсезоння можна обійтися без опалення (акумуляція тепла).

9. Які відмінності українських поризованих керамічних  блоків : КЕРАТЕРМ ®, КЕРАМКОМФОРТ  ® , Русинія ® від блоків Porotherm ® і газобетону?

Газобетон має ряд недоліків. Головний недолік газобетону - це те що він вбирає вологу. При намоканні газобетон втрачає свої якості (тепло і звуко ізоляція). Тому при подальшій обробці стін з газобетону, слід виключити його взаємодію з вологою (атмосферою). Також у газобетону досить низька міцність на вигин і розтягування, звідси можлива поява тріщин при усадці.

Блоки Porotherm є закордонним аналогом українських  і мають схожі технічні характеристики. Самим основним відзнакою блоків Porotherm є їх значно вища ціна. Крім того, блоки Porotherm поставляються під замовлення з-за кордону і мають термін поставки 15-20 днів.

Не поступаючись за якістю імпортним аналогам, керамічні блоки українського виробника  відрізняються ціновою доступністю, при цьому їх поставка здійснюється за більш легкої схемою. 

ТЕНДЕНЦІЇ  РИНКУ

У Європі керамічний блок завоював визнання архітекторів і інженерів-проектантів більше 30 років тому, про що свідчать старі і постійно з'являються нові будівельні об'єкти, що зводяться з цього матеріалу. На території Україні використання поризованої кераміки поки що не досягло піку свого розвитку, що в першу чергу пов'язано з ринковою новизною товару і сталими стереотипами  щодо «основних» стінових матеріалів.

Блоки керамічні СБК
    Блоки керамічні Кератерм 
    Блоки керамічні Поротерм (Wienerberger)
    Блоки керамічні Євротон