Клінкерна цегла в асортименті

 Що являє собою клінкер?

Клінкер (нім. Klinker) — спечений глиняний виріб, найчастіше виготовляється у формі цеглини.

 Історія клінкеру починається в Голландії. Намагаючись компенсувати відсутність природних кам'яних матеріалів, голландці почали виробництво клінкеру — високощильного керамічного каменя.

Так було відкрито і застосовано технологію випалу натуральної глини до повного спікання, отриманий матеріал мав назву КЛІНКЕР за характерний, майже металевий, дзвінкий звук («клінк»), що видає така цегла при постукуванні одна об одну. 

  Клінкер виготовлюють з суміші особливих керамічних матеріалів (глин і армуючих магматичних порід). Цеглину обпалюють при температурі до 1200°C . Різні варіанти випалення (вакуумний, з киснем, з додаванням природних осколків каменів і ін.) дозволяють отримати різні види кольорів («вогняні» відтінки червоного, сяючий жовтий, білий, коричнево-блакитнуватий, відтінок «під старовину», безліч інших варіантів). Причому колір має природне походження, а це означає, що він не зітреться і не потьмяніє,не втратить блиск під впливом сонця, вітру чи дощу, навіть через 100 років!  Отже, клінкерна цегла - це   дуже міцна добре випалена цегла  з високою стійкістю до зовнішніх впливів. У наших широтах, з тривалим осінньо-зимовим періодом, це особливо важливо.

Діапазон архітектурних стилів, підвладних клінкеру, простирається від готичного середньовіччя до ультрамодних hi-tech рішень. Дуже  широка колірна гамма і безліч варіантів фактурної обробки роблять клінкерну цеглу однією з найпопулярніших матеріалів серед архітекторів .

  Клінкерна  цегла призначена для виконання не лише в мурі для стін і огорож,для облицювання цоколів, але і для фундаментів і склепінь, брукування шляхів чи підлоги виробничих споруд, зведення фабричних труб, облицювання каналізаційних каналів.  

Для вікон, арок, підвіконня, заборів і т.п. існує спеціальна фасонна клінкерна цегла.

 Раніше клінкер завозили з-за кордону, із Західної Європи. Але тепер справжній клінкер виготовляють в Україні.  

 Таке широке застосування клінкерної цегли в особливих умовах пояснюється надзвичайними фізичними характеристиками клінкера.

Опис особливостей клінкерної цегли в порівнянні з керамічною цеглою зведемо у слідуючу  таблицю:

клінкер

лицева

 1.Складний процес очищення і переробки сировини  та випалення  за  надвисоких температур до 1300 º С.

 Завдяки цьому, існуючі інгредієнти шихти спікаються, а  пустоти ущільнюються, забезпечуючи клінкерній  цеглі мінімальні пористість і вологопоглинання та  найвищі показники  міцності!

1.Складний процес очищення і переробки сировини та випалення при температурах до 1000 º С.

 

2.Розмаїття кольорів клінкерної цегли залежить від наявності у складі сировини відповідних натуральних  компонентів-природних барвників  та від  режиму випалу.

Класичну червоного кольору  цеглу ми отримуємо   із так званих   червоновипальних  сортів глин, які містять оксиди  заліза. За середнього режиму  випалу та наявності в печі великої кількості кисню – отримуюється  червона цегла.

За слабкого  режиму  з меншим вмістом оксиду заліза в сировині – рожева

З-за сильного режиму  з малою кількістю  кисню в печі - темно-червона.

Жовта, абрикосова або біла цегла виробляється із біловипальних  глин, багатих на вміст вапна, каолінітів,титану та ін..

Для отримання коричневої цегли,  до складу сировини  додаються  марганцеві суміші..

 

2.Розмаїття кольорів лицевої  цегли залежить лише від наявності у складі шихти додаткових сортів глини  або натуральних  компонентів-природних барвників.

 

3.Висока міцність

3.Марка міцності клінкерної цегли - 300 - 500 МПа,а  лицьової керамічної - до 200 МПа;

4.Найвищий показник морозостійкості

4.Понад 500 циклів заморожування (у лицьової цегли - від 50 до 100 циклів);

5.Теплопровідність клінкерної цегли - 0,59-0,62 Вт / м. º С

 5.Теплопровідність лицьової цегли складає 0,48-0,52 Вт / м. º С.

Теплопровідність поризованих стінових керамічних  блоків становить0,18-0,29 Вт / м º С.

 

6.Висока зносостійкість, клінкер не вимагає ніякого догляду.

Термін експлуатації клінкерної цегли практично не обмежений.

6.Лицева цегла потребує деякого догляду для дотримання її в первинному незмінному вигляді . Термін експлуатації залежить від  ряду  умов експлуатації.