Лицьова гіперпресована цегла

Чим особлива гіперпресована цегла?

Одна з характерних особливостей гіперпресованої цегли - це її унікальна здатність колотися рівно і чітко в будь-яких напрямах.

Накресливши олівцем лінію на  цеглині, завдаємо  невеликого удару в цьому місці, і в результаті виходить точний і рівний розкол цеглини по прямій лінії .

 Цегляна кладка з лицьової гіперпресованої цегли дещо відрізняється від кладки із звичайної облицювальної цегли.

Звичайна цегла має дуже нестабільні розміри й нерівності, тому розчин використовується для вирівнювання цих нерівностей і усунення дефектів цегли. Зазвичай муляр спочатку замазує шов розчином, а потім розшиває його розшивкою. При цьому цегла мажеться розчином, який потім інколи  неможливо добре  змити.

Цегляній кладці гіперпресованої цегли розшивання не потрібне взагалі!

 Будинки, облицьовані гіперпресованою цеглою, відрізняються прекрасним зовнішнім виглядом і нескінченністю архітектурно-естетичних рішень.

Жовта, червона, коричнева гладка цегла в поєднанні з "диким каменем" (колотою цеглою) надають унікальності  кожному  будинку.

Широка кольорова гама і технологія механічного відколу (декорування під "дикий камінь") - справжня  знахідка для будь-якого дизайнера і архітектора.  Використання технології механічного відколу дозволяє отримати неповторну фактуру кожної цеглини.

Такої фактурності не можна отримати методом простого пресування і лиття.

У Європі ця технологія вже більше десятиліття займає провідні позиції у виробництві будматеріалів завдяки неповторній красі і довговічності продукції.

Корисні поради

Щоб уникнути появу деформаційних усадкових тріщин.  

Як відомо, усі предмети при нагріванні збільшуються, а при охолодженні зменшуються в розмірах. Для компенсації лінійних розширень, таких великих об'єктів, як будинок, мости, залізничні рейки, робляться температурні або, як їх ще називають, деформаційні шви.

Температурний шов запобігає появі тріщин на стінах при деформаціях, яких не уникнути в нашому кліматичному поясі :  влітку  температура сягає до+30°С , а . взимку до -30°С. Стіна будинку з гіперпресованої цегли , наприклад ,довжиною   10 метрів, стане  коротшою на 5мм.

Гіперпресована цегла має невелику вологість, лише 9-11%, але і цього достатньо для того, щоб кожна цеглина зменшилася в розмірах на 0,3мм. Тому, щоб уникнути утворення тріщин на облицюванні з гіперпресованої цегли необхідно:

-робити  вертикальні температурні (усадкові) шви, через кожні 4-5метрів від фундаменту до даху, згідно п.6 «СниП II - 22 – 81» (за будівельними нормами);

-перед кладкою провітрити цеглу, розкривши поліетиленове упакування( деякі виробники упаковують у подвійну поліетиленову плівку);

-для цоколів будівель використовувати тільки повнотілу цеглу (але не силікатну) .

Перший ряд облицювальної цегли укладати тичком. Тичкові ряди у кладці необхідно викладати з цілої цегли, обов'язково в нижньому і верхньому рядах конструкцій, що зводяться, на рівні обрізів стін і стовпів, у виступаючих рядах кладки (поясочках, карнизах та ін.), під опорними частинами несучих конструкцій (балок, прогонів, несучих плит та ін.). Тичкові ряди обов’язково чергуємо з кожними 3-4 ложковими рядами.

Отже, облицювальну кладку потрібно перев'язувати тичковими рядами .Через кожні 3-4 ряди потрібно з’єднувати несучу стіну з облицювальною стіною арматурною сіткою діаметром 2-3 мм., а кутові завершення - анкерами, діаметром не менше 6 мм .

Обов'язково при перев'язці тичковим рядом заглиблення облицювальної цегли в основну кладку має бути не менше, ніж на 120мм.

Товщина швів в цегляній кладці має бути не менше 10мм і не більше 15мм.

Щоб уникнути намокання цегли від розчину, треба робити кладку на жорсткому цементному розчині із застосуванням безусадкових добавок , які також запобігають появі тріщин при висиханні. Намокання кладки від дощу – недопустиме!

Бажано покрити готову  облицювальну кладку  гідрофобним розчином, який законсервує  її первозданний вигляд  надовше.

Виконуючи вищенаведені поради, ви уникнете  утворення усадкових тріщин .