Цегла облицювальна фасонна і бруківка

 

ПРО види лицьової (лицевої , личкувальної , облицювальної, лицювальної- інші поширені назви) цегли

Якщо перед вами постала проблема вибору лицьової цегли, то вам необхідна інформація про види лицьової цегли і її призначення.

Сьогоднішній український  ринок лицьової цегли представлений такими основними видами лицьової цегли за компонентним складом  :

лицьова керамічна ,

лицьова гіперпресована,

клінкерна цегла,

клінкерна бруківка.

 Але як зорієнтуватися в існуючому розмаїтті кольорів лицьової  цегли, фактур лицьової поверхні цегли, а також форм і розмірів лицьової цегли. Зясуємо це!

Отже , які ж існують види лицьової цегли і яке їхнє призначення?  

Виготовляється цегла таких видів за формою і розмірами : класична лицьова, американка, фасонна і цегла європейського стандарту розміру(здебільшого імпортована).

Лицьова класична цегла  призначена для оздоблення фасадів та інтерєрів. Її звичайний розмір 250*120*65мм. Найбільш поширена у використанні.

Фасонна цегла- різновид лицьової цегли -  напівкругла, кутова, скошена, з виїмками й іншими формами. Така цегла дозволяє вишукано оформляти вікна, карнизи, паркани, створювати споруди з округленими кутами, виконувати арки, колони. Крім того, при її використанні зникає необхідність підрізати звичайну лицьову цеглу. Якщо стіна з лицьової цегли доповнюєть елементами з фасонної цегли - слід брати обидві цегли одного виробника і з однієї партії!

"Американка"- різновид лицьової цегли, що має зменшенну вдвічі , у порівнянні з загальноприйнятим стандартом, довжину уздовж «тичка». Виготовляється в Україні  цегла-"американка" з розмірами 250х60х65 мм .

 А цегла зрозмірами : 240х60х71мм – це клінкерна продукція більшості європейських виробників, що працюють в німецькій системі стандартів NF.

Бруківка  - за формою нагадує цеглину, але іншого типорозміру , виготовляється з того ж матеріалу, що й клінкерна цегла.

Ще більше ніж за розміром цегла різниться за кольорами і фактурою поверхні: червона, жовта, коричнева, з посипкою, з накаткою...

  Отже, спостерігаючи широкий асортимент лицьової цегли , представленої на нашому ринку, розуміємо , що  виробництво цегли вже перетворилося на своєрідне мистецтво, - і вже не важко створити неповторну ексклюзивну споруду чи невеличкий обєкт в особливому індивідуальному стилі …

 


 

Вимоги до лицевої цегли за українськими нормами:

За ДОСТом в облицювальній цеглі не допускаються тріщини, відколи, вапняні включення, плями, вигорівші ділянки та інші дефекти. Вибираючи лицьову цеглу, треба особливо уважно стежити, щоб близько до її поверхні або на ній не було кулькоподібних вапняних включень: при влученні вологи вони розбухають і руйнують цеглу. Причому звичайний «косметичний ремонт» не рятує стіну - необхідно облицьовувати її заново. У ДОСТі чітко прописані вимоги до геометрії лицьової цегли: відхилення від номінальних розмірів не повинні перевищувати по довжині -4 мм, по ширині -3 мм, по товщині +3/-2 мм; непрямолінійність лицьових поверхонь і ребер - не більше 3 мм по ложку (довгої бічної грані) і 2 мм по тичку (малої бічної грані). Разом з тим на практиці точно дотриматись цих параметрів складно, оскільки глина - матеріал «живий», при сушінні й відпалюванні вона непередбачувано змінює свої розміри. Лише  західні будівельні норми взагалі не передбачають допусків по криволінійності. І все-таки в цілому розміри й геометрія лицьової цегли, як правило, набагато точніші, ніж будівельної.

У світовій практиці найбільш поширене  використання в конструкції парканів тільки найстійкіших і найміцніших матеріалів : клінкера, гіперпресованої цегли або лицьової цегли з високими фізичними показниками.

PS. Із застосуванням лицювальної цегли вартість стін зростає, але різниця приблизно дорівнює вартості оштукатурювання фасаду. З огляду на витрати на ремонт штукатурки й ф

арбування зовнішніх стін виходить, що стіни, облицьовані цеглою, за матеріалами вигідніше оштукатурених стін на 15%, а по працевитратам - на 25%.

 


  Основні види лицьової цегли :

лицьова цегла:

лицьова керамічна
лицьова гіперпресована

клінкерна цегла 

клінкерна бруківка