Поради при виборі цегли

 

Найважливіші поради для зведення паркану чи стіни.

 

 

Паркан

Можливо багато з цих порад вам вже  відомі, тоді – давайте просто все підсумуємо!

Отже , ви вирішили побудувати паркан.

На відміну від будинку, де облицювальна цегла  фасаду будинка  добре захищена з 3 сторін із 4 можливих, а також ще - надійним дахом, то  в паркані та ж цегла буде піддана набагато більш жорстоким випробуванням. Миттєво промерзатиме і легко намокатиме (якщо не гідрофобізувати) і, як наслідок, дім ваш може через 5 років бути красенем "з голочки", а паркан, облицьований тією ж лицевою цеглою, що і будинок - стане немічним інвалідом. Адже на сторони паркану з усіх сторін падає дощ і водичка легко по розчинових швах наповнює паркан як губку. А якщо вночі морозець градусів декілька? Думаю, далі пояснювати не обов'язково ...

Отже, наведемо основні поради для зведення паркана.

 

Цегла:

Цеглу, доставлену на ваш будівельний майданчик, слід складувати в сухому місці з твердою поверхнею, в якому немає загрози забруднення розчином, смолою або іншими речовинами, що приводять до стійких, важко усунених або взагалі неусувних плям.

Всю кількість лицьової цегли доцільно придбати зразу ж, однією партією – щоб вся лицева стіна була однорідного кольору. Для окремих фасадних частин бажано застосовувати цеглу лише з однієї виробничої партії. Цегла - це матеріал натуральний і тому цегла з різних партій може відрізнятися кольором - між цеглою з різних піддонів можуть бути незначні відмінності в кольорі. В процесі кладки слід змішувати цеглу з різних піддонів, як мінімум з трьох, що дозволить отримати ефект гармонійного взаємного проникнення кольорів, розосередити  відтінки одного кольору порівну по всій площі стіни і отримати візуально  рівномірно забарвлену природню кладку.

Використання цегли чітко по-черзі з декількох піддонів  може привести до виникнення кольорових плям на фасаді.

 

Розчин:

Є два принципово різних варіанта в застосуванні розчинів для лицевої цегли:

1) Кладка і розшивання можуть бути виконані з використанням одного і того ж розчину, якщо цей розчин призначений одночасно і для кладки і для виконання швів . Це так звані розчини «два в одному», оскільки виконують одночасно і роль наповнювача шва. Такі  розчини пропонуються в в декількох кольорах. Ці розчини представляють велику зручність для клієнта - він не турбується, який розчин купити , значно підвищують упевненість у тому, що після кладки цегли не з'являться  білі висоли .

2) Можна класти цеглу з глибоким (2 см) пусто - швом на сірий розчин , а для заповнення шва використовувати спеціальний шовний розчин.

 

Готові розчини для лицевої цегли можна обрати серед великого асортименту вітчизняних чи імпортних(1.) або приготувати самому(2.)

 

 

1. Краще всього застосовувати готові розчини для кераміки різного кольору , вони зручні у використанні (досить лише додати воду до сухої суміші) і безпечні (не містять ні вапна, ні цементу з великим вмістом металургійних шлаків). Їх використання економить багато часу. Під час роботи слід точно дотримуватися вказівок виробника. Основні вказівки до приготування розчину: суху суміш для кладки лицевої або клінкерної цегли висипаємо  у ємність, додаємо воду у вказаній виробником кількості і перемішуємо будівельним  міксером , і обовязково через 5 хв слід повторно перемішати! Приготовлений розчин використовувати - лише свіжим.

Не слід додавати в розчин додаткову кількість води, оскільки це може привести до появи кольорових відмінностей. Готовий розчин повинен мати консистенцію мокрої землі.

Вибір відповідного розчину залежить від властивостей цегли та від водопоглинання цегли.

На ринку є три види розчинів для цегли: з низьким водопоглинанням (білого кольору клінкер), з середнім водопоглинанням (стандартний клінкер) і клінкеру з великим водопоглинанням (цегла ручної формовки). Ці розчини мають різний час зв’язування. В разі використання невідповідного розчину, без врахування водопоглинання цегли, можуть мати місце проблеми із зв’язуванням розчину і вицвітанням.

Не обовязково орієнтуватися на  іноземного виробника сумішей, дешевші українські аналоги зовсім не поступаються якістю, це - вже випробувано  і доведено!

 

2. Приймаючи рішення про приготування розчину власними силами слід звернути увагу на вид цементу, який збираємось використовувати - ні в якому разі не застосовувати цемент з великим вмістом металургійних шлаків, яка містить солі , що звільнюються під дією води і призводить до появи висолів , які важко видаляюьсяРозчин для лицевої цегли повинен бути набагато густішим за  розчин  для  рядової цегли ; цемент потрібно брати найкращий ПЦ-400 або 500( повинен бути низьколужним з незначним  вмістом водорозчинних солей натрію та калію), виготовлений влітку і без додаткових добавок (не додавати у розчин протиморозних згущувачів). До розчину не можна додавати вапно.

Шви у кладці можна забарвити у бажаний колір , додаючи в затирковий шовний  розчин спеціальні барвники або технічний вуглець(сажу).

 

Мурування:

Щоб довговічнішою і надійнішою  була ваша споруда з цегли – робіть шви в кладці  не втопленими, а на одному рівні з поверхнею цегли (як це робили ще сотні років тому на спорудах, що досі не втратили своєї привабливості).

Розчин повинен мати пластичний вигляд, консистенцію мокрої землі.

Розшивання слід виконувати зверху вниз.

Вертикальні і горизонтальні шви повинні добре прилипати до цегли.

Негайно після зв’язування розчину шов слід вирівняти кельмою для швів.

Всілякого типу забруднення, які з'являються на зовнішній поверхні під час кладки і розшивання, слід негайно видалити сухим методом або з використанням води.

Не можна допустити зв’язування розчину на зовнішній поверхні цегли - це призводить до появи важких для усунення плям.

Не слід класти цеглу під час морозу і дощу. При температурі нижче 0 ° С розчин не зв'язується. Вода замерзає, а не реагує зі з'єднаннями, що містяться в розчині.

Не можна допускати вимивання розчину з швів на лицьову поверхню стіни.

Свіжовикладена цегляна кладка повинна бути захищеною від вологи з усіх сторін: обовязково на фундамент покласти гідроізоляційне покриття (руберойд, бітумні гідрофобні розчини, інше…) , і на ніч або перед дощем,  щоб захистити від попадання вологи,слід накривати кладку  поліетиленовою плівкою на період 14 днів. Пізніше -  цегляну кладку зверху повинен захищати дашок з відкрапом.

 

 Захист:

І найважливіше : після того, як повністю затужавіє розчин між цеглинами, очищену поверхню стіни чи паркану слід законсервувати - обробити спеціальними розчинами - гідрофобізаторами ( цеглу, шви і дашок -двічі). Це виключить можливість вимивання солей з матеріалу стін( з розчину, або навіть цегли).  Такий паркан буде захищений від намокання , отже , і від промерзання , а також  не буде забруднюватися, і не втратить своєї первозданної краси!

Гідрофобізатори - це речовини, з допомогою яких можна надати будівельному матеріалу водовідштовхувальні властивості, зробити його гідрофобним. Після поверхневої обробки цегла зберігає свої якості, як мінімум, 10 років, а після глибинного просочення - протягом всього терміну служби будівлі, конструкції.

Слід уточнити, що поверхня готової стіни чи паркану, яка покриватиметься гідрофобізатором, повинна бути очищена від залишків розчину і солей (білі розводи, наліт). Для цього варто застосувати спеціальні змивки (засоби для зняття солей) або розчин оцту ,що видалить лише сольові забруднення. Спеціальні очисники  видаляють сольові й вапняні відкладення, рештки цементного розчину інші  атмосферні забруднення та  не змінюють зовнішнього вигляду матеріалу й не порушують його структуру. Після застосування усіх видів змивок  потрібно остаточно вимити всі залишкові засоби з фасаду водою («керхером» або вручну…).