Вогнетривка цегла

Вогнетривка цегла – особливий вид  цегли бежевого кольору,  з великою міцністю і підвищеною вогнестійкістю, виготовлена зі спеціальних сортів тугоплавкої глини.

 

Вогнетривка цегла - цегла, призначена для внутрішнього облицювання печей, камінів, димоходів, мангалів,грубки, тощо.

Вогнетривка цегла виконує функцію захисту кладки з рядової чи лицевої цегли від прямого вогню або від розпеченого вугілля.

Основні  відмінні характеристики вогнетривкої цегли :           

  •  жаростійкість - цегла витримує багатократні нагрівання до температури 1000 °C і охолодження до температури середовища без втрат по  міцності        
  • велика теплова інерція – цегла  довго нагрівається і повільно остигає· 
  •  низька теплопровідність - цегла накопичує  і акумулює в собі великий запас тепла  усередині каміну або печі

Печі й каміни сьогодні стали атрибутом майже кожного приватного будинку .

Вони  створюють особливу атмосферу затишку в помешканні, завдяки тому, що їм характерна властивість  накопичвати  і поступово віддавати тепло,тим самим  надовго  підтримувати в будинку  бажану температуру.

Хочемо звернути Вашу увагу на той факт, що при кладці вогнетривких цеглин необхідне особливо ретельне їх притирання, для того щоб шви виходили як можна більш тонкими. З'єднують цеглини розчином вогнетривкої глини, у який додають товчену вогнетривку цеглу, або готовими сумішшями ( мертелем).

 

 

 

При виробництві вогнетривкої цегли, для того, щоб при випалюванні вона не тріскалися, до її складу вводять до 70% шамоту (обпаленої вогнетривкої глини), часто додають коксовий, або графітовий порошки, іноді великі зерна кварцу. Залежно від елементів, що додаються, отримують різні сорти вогнетривких цеглин, які мають різні призначення. Вибір того, чи іншого сорту обумовлюється не різною температуростійкістю, але різними хімічними властивостями розжарюваних речовини, властивостями золи, або палива.

Прийнято розрізняти чотири класи вогнетривкої цегли:

 

Кварцова цегла не витримує контакту з вапном, лугами, окисами заліза. Як правило, вона застосовується там, де стінки печей стикаються виключно з полум'ям, або металами. Найчастіше, саме з неї роблять склепіння відбивних печей (наприклад, камінів). На відміну від простої цегли, вона повністю однорідна і не містить порожнин. Завдяки тому, що виготовляють її з чистого піщаника, або кварцу, зцементованого невеликою кількістю глини, після випалення, така цегла набуває якостей, типових природним піщаникам.

 

Шамотна цегла. Цей вид містить дуже великий відсоток обпаленої глини. Шамотна цегла фактично не реагує на дію лугів. Швидкі зміни температур, також не є проблемою для цього класу. Шамотні цеглини застосовуються там, де температура не перевершує 1000-1300 °С.

Розпізнати шамотну цеглу можна і за зовнішнім виглядом - віна має піщано-жовтий колір і зернисту основу. Використовують її головним чином для викладки і футеровки паливних камер (для спалювання кам'яного вугілля), кухонних вогнищ, опалювальних печей і камінів (шамотна цегла використовують тут для топкової частини, тобто в місці прямого зіткнення з вогнем ). Так само вона підходить для кладки димарів. Віна здатна витримувати температуру до 1600 °C.

 

Основні(лужні) цеглини. Цей клас цегли являє собою вапняно-магнезіальні вогнетривкі маси. Використовують їх в основному в металургії, при виготовленні бесемерівської сталі з фосфористих руд.

 

Вуглецева цегла застосовується тільки в особливих галузях промисловості. Її спрощений варіант являє собою пресований графіт, або кокс, який використовується в доменних печах.

 

Варто відзначити, що звичайна "червона" цегла не витримує дуже високих температур. При температурі "білого жару" (це, порядку, 1200 °С) вона починає плавитися, а коли охолоне - кришитися. Звичайно, в звичайній кімнатній печі температура не перевищує 800 °С, і тому, в принципі, при її виготовленні можна обійтися без вогнетривкої цегли. Але якщо звернути увагу на той факт, що у вогнетривкої цегли високий коефіцієнт теплопровідності і, відповідно, він чудово накопичує й віддає тепло, то при виготовленні камінів і печей в лазнях вибір, швидше за все, впаде саме на неї. Важливе значення має і гарний зовнішній вигляд надзвичайно гладких, рівних, світло-коричневих, або солом'яно-жовтих цеглинок.

 

У побуті фахівці радять використовувати шамотну цеглу, що позначається літерою "Ш". Наступні цифри в марці визначають її розміри.

Наприклад:

Цегла пряма - Ш-5, 230 х 114 х 65;

Цегла пряма - Ш-8, 250 х 124 х 65.

Виготовленням прямокутних  цеглин виробництво не обмежується. Випускається  цегла інших форм, наприклад, клиновидні, що застосовуються при кладці напівкруглих арок і склепінь різних радіусів кривизни.

Розміри і марки його такі:

Клин торцевий - Ш-22, 230 х 114 х 65/55;

Клин торцевий - Ш-23, 230 х 114 х 65/45;

Клин ребровий - Ш-44, 230 х 114 х 65/55;

Клин ребровий - Ш-45, 230 х 114 х 65/45.

 

Хочемо звернути Вашу увагу на той факт, що при кладці вогнетривких цеглин необхідне особливо ретельне їх притирання,  для того щоб шви виходили як можна більш тонкими. З'єднують цеглини розчином вогнетривкої глини, у який додають товчену вогнетривку цеглу, або готовими сумішшями ( мертелем).

 

 Вогнетривка

 Хмельницька ПВ-5 М-125      1 сорт

 Хмельницька ПВ-5 М-100      2 сорт

 Вогнетривка шамотна

 Часовоярська Донецька)ША-5     

 Часовоярська (Донецька) ШБ-8

Мертель  для кладки вогнетривкої цегли Часовоярський МШ-28  

 

 


Вогнетривка цегла загального призначення

Шамотна цегла Часовоярська ШБ-5

Маса: 3,4кг.
Марка: ШБ-5
К-сть на піддоні: 372
Застосування: Доменні печі, каміни, мангали, печі...
Стара ціна: 13,00грн. грн. Ціна: телефонуйте замовити

Вогнетривка цегла Хмельницька ПВ-5 2 сорт

Ціна: телефонуйте замовити

Вогнетривка цегла Хмельницька ПВ-5

Маса: 3,0кг.
Марка: ПВ-5
К-сть на піддоні: 200
Застосування: Печі, каміни, мангали, топки..
Стара ціна: 5,60грн. грн. Ціна: телефонуйте замовити

Клин ребровий ШБ-45

Розмір: 230х150х65х55
Маса: 3,3кг.
Марка: ШБ-45
К-сть на піддоні: 420
Застосування: Арка каміна, арка печі...
Ціна: телефонуйте замовити

Мертель суміш шамотна

Мертель шамотний - готова вогнетривка суміш для кладки вогнетривкої цегли.

Мертель (марка МШ-28, 36) - готова вогнетривка суміш шамоту (70%) та вогнетривкої глини (30%). Мертель являє собою порошок сірого кольору. Перевага мертелю в порівнянні з іншими сполучними матеріалами - витримує високі температури - до 1700 ° C. Зберігає свої функції після випалу, утворює так званий температурний «кокон»  навколо  шамотної цеглини..

Область застосування

Застосовується для зв'язування алюмосилікатних виробів у вогнетривкій кладці теплових агрегатів, при виробництві шамотних виробів

Розглянемо , що являють собою основні складові мертелю: глина вогнетривка і мелений вогнетривкий шамотний порошок(мертель).

Глина вогнетривка

Глина вогнетривка - одна з основних складових вогнетривкого розчину.

Може використовуватися самостійно для кладки печі. Розрізняють два види вогнетривкої глини : комову  і мелену.

Глина вогнетривка ПЛГ-1 - комова глина. Використовується у виробництві кераміки, паперу, картону, вогнетривких виробів, гумотехнічних та пластмасових виробів, штучних шкір, портландцементного клінкеру. Глина вогнетривка ПГОСА - мелена глина. Застосовується для виготовлення мертелей, вогнетривких мас, обмазок, формувальних сумішей і набивних мас.

Мелений  вогнетривкий  шамотний порошок – шамот.

Шамотний порошок - складова вогнетривкого розчину. Застосовується для зв'язування вогнетривких цеглин при кладці та ремонті печей. Після  подрібнення шамот застосовують для зменшення пластичності і усадки при сушці і випалюванні компоненту шамотних мас при формуванні виробів -вогнетривів, виготовленні мертелей, торкрет-мас, як заповнювач вогнетривких бетонів і т . д

Мертель МШ-28

Марка: МШ-28
Застосування: камін, пічка, мангал, тандир......
Ціна: телефонуйте замовити