Лицьова цегла

Показ всех 3 элементов

Виробництво лицевої керамічної цегли  на сьогоднішній день здійснюється на багатьох заводах України.

Висока якість лицевої цегли досягається завдяки використанню у виробництві передових технологій.

Гуртівня цегли ТзОВ «Євробуд»пропонує лицеву цеглу українських виробників, яка вирізняється  високою якістю, екологічністю та міцністю.

 Лицьова керамічна цегла виготовляється з екологічно чистої природної глини.

 Колір цегли залежить від вмісту мінералів у глинах, що застосовуються при виготовленні і температури випалу цегли. Обпалювана при температурі близько 1000оС, керамічна цегла набуває своїх високих характеристик та стійкий колір, що залишається незмінним впродовж довгих десятиліть.

 Природна глина – пластичний матеріал, має після випалювання багато цінних у будівництві переваг – стіни з керамічної цегли дуже добре акумулюють тепло, а саме – тривалий час можуть затримувати отриману раніше енергію.

У будинках, побудованих з керамічної цегли , взимку тепло, влітку вони утримують приємну прохолоду, у них мають надійно, затишно і комфортно в усі пори року.

 Глина з добавкою піску, піддаючись впливу високої температури, повністю змінює свої фізичні властивості. З пластичної маси вона стає твердим матеріалом, стійким до деформації навіть при дії значних постійно діючих навантажень.

 Завдяки порожнистості і своїм особливостям лицьова керамічна цегла має низьку теплопровідність, висока звукопоглинання, а також і відносно невелика вага, який дозволяє знизити витрати, пов’язані з транспортуванням і зменшити навантаження стіни на фундамент при збереженні її характеристик міцності.

Тому з керамічних виробів можна будувати високі будівлі в будь-якому кліматичному поясі і бути впевненим у міцності їх конструкцій. Будинки з керамічної цегли володіють високими протипожежними властивостями. Крім того, під час пожежі не виділяються токсичні субстанції, які могли б загрожувати життю мешканців .

Види лицевої цегли

Спостерігаючи наявність широкого асортименту лицевої цегли на теперішньому українському ринку, виникає запитання: «Які існують види лицевої цегли і яке їхнє призначення?»

Отже , які ж існують види лицьової цегли і яке їхнє призначення?  

Виготовляється цегла таких видів за формою і розмірами : класична лицьова, американка, фасонна і цегла європейського стандарту розміру(здебільшого імпортована).

Лицьова класична цегла  призначена для оздоблення фасадів та інтерєрів. Її звичайний розмір 250*120*65мм. Найбільш поширена у використанні.

Фасонна цегла– різновид лицьової цегли –  напівкругла, кутова, скошена, з виїмками й іншими формами. Така цегла дозволяє вишукано оформляти вікна, карнизи, паркани, створювати споруди з округленими кутами, виконувати арки, колони. Крім того, при її використанні зникає необхідність підрізати звичайну лицьову цеглу. Якщо стіна з лицьової цегли доповнюєть елементами з фасонної цегли – слід брати обидві цегли одного виробника і з однієї партії!

“Американка”– різновид лицьової цегли, що має зменшенну вдвічі , у порівнянні з загальноприйнятим класичним стандартом, довжину уздовж «тичка». Виготовляється в Україні  цегла-“американка” з розмірами 250х60х65 мм . 

Ще більше ніж за розміром цегла різниться за кольорами і фактурою поверхні: червона, жовта, коричнева, з посипкою, з накаткою…

  Отже, спостерігаючи широкий асортимент лицьової цегли , представленої на нашому ринку, розуміємо , що  виробництво цегли вже перетворилося на своєрідне мистецтво, – і вже не важко створити неповторну ексклюзивну споруду чи невеличкий обєкт в особливому індивідуальному стилі. 

Вимоги до лицевої цегли за українськими нормами:

За ДОСТом в облицювальній цеглі не допускаються тріщини, відколи, вапняні включення, плями, вигорівші ділянки та інші дефекти. Вибираючи лицьову цеглу, треба особливо уважно стежити, щоб близько до її поверхні або на ній не було кулькоподібних вапняних включень: при влученні вологи вони розбухають і руйнують цеглу. Причому звичайний «косметичний ремонт» не рятує стіну – необхідно облицьовувати її заново. У ДОСТі чітко прописані вимоги до геометрії лицьової цегли: відхилення від номінальних розмірів не повинні перевищувати по довжині -4 мм, по ширині -3 мм, по товщині +3/-2 мм; непрямолінійність лицьових поверхонь і ребер – не більше 3 мм по ложку (довгої бічної грані) і 2 мм по тичку (малої бічної грані). Разом з тим на практиці точно дотриматись цих параметрів складно, оскільки глина – матеріал «живий», при сушінні й відпалюванні вона непередбачувано змінює свої розміри. Лише  західні будівельні норми взагалі не передбачають допусків по криволінійності. І все-таки в цілому розміри й геометрія лицьової цегли, як правило, набагато точніші, ніж будівельної.

У світовій практиці найбільш поширене  використання в конструкції парканів тільки найстійкіших і найміцніших матеріалів : клінкера, гіперпресованої цегли або лицевої цегли з високими фізичними показниками.

  1. Із застосуванням лицювальної цегли вартість стін зростає, але різниця приблизно дорівнює вартості оштукатурювання фасаду. З огляду на витрати на ремонт штукатурки й фарбування зовнішніх стін, виходить, що стіни, облицьовані цеглою, за матеріалами вигідніше оштукатурених стін на 15%, а по працевитратам – на 25%.