Вогнетривка цегла

Відображаються усі з 14 результатів

Вогнетривка цегла – особливий вид  цегли бежевого кольору,  з великою міцністю і підвищеною вогнестійкістю, виготовлена зі спеціальних сортів тугоплавкої глини.

Вогнетривка цегла – цегла, призначена для внутрішнього облицювання печей, камінів, димоходів, мангалів,грубки, тощо.

Вогнетривка цегла виконує функцію захисту кладки з рядової чи лицевої цегли від прямого вогню або від розпеченого вугілля.

Основні  відмінні характеристики вогнетривкої цегли:

  •  жаростійкість – цегла витримує багатократні нагрівання до температури 1000 °C і охолодження до температури середовища без втрат по  міцності
  • велика теплова інерція – цегла  довго нагрівається і повільно остигає·
  •  низька теплопровідність – цегла накопичує  і акумулює в собі великий запас тепла  усередині каміну або печі

Печі й каміни сьогодні стали атрибутом майже кожного приватного будинку .

Вони  створюють особливу атмосферу затишку в помешканні, завдяки тому, що їм характерна властивість  накопичвати  і поступово віддавати тепло,тим самим  надовго  підтримувати в будинку  бажану температуру.

Хочемо звернути Вашу увагу на той факт, що при кладці вогнетривких цеглин необхідне особливо ретельне їх притирання, для того щоб шви виходили як можна більш тонкими. З’єднують цеглини розчином вогнетривкої глини, у який додають товчену вогнетривку цеглу, або готовими сумішшями ( мертелем).

При виробництві вогнетривкої цегли, для того, щоб при випалюванні вона не тріскалися, до її складу вводять до 70% шамоту (обпаленої вогнетривкої глини), часто додають коксовий, або графітовий порошки, іноді великі зерна кварцу. Залежно від елементів, що додаються, отримують різні сорти вогнетривких цеглин, які мають різні призначення. Вибір того, чи іншого сорту обумовлюється не різною температуростійкістю, але різними хімічними властивостями розжарюваних речовини, властивостями золи, або палива.

Прийнято розрізняти чотири класи вогнетривкої цегли:

Кварцова цегла не витримує контакту з вапном, лугами, окисами заліза. Як правило, вона застосовується там, де стінки печей стикаються виключно з полум’ям, або металами. Найчастіше, саме з неї роблять склепіння відбивних печей (наприклад, камінів). На відміну від простої цегли, вона повністю однорідна і не містить порожнин. Завдяки тому, що виготовляють її з чистого піщаника, або кварцу, зцементованого невеликою кількістю глини, після випалення, така цегла набуває якостей, типових природним піщаникам.

Шамотна цегла. Цей вид містить дуже великий відсоток обпаленої глини. Шамотна цегла фактично не реагує на дію лугів. Швидкі зміни температур, також не є проблемою для цього класу. Шамотні цеглини застосовуються там, де температура не перевершує 1000-1300 °С.

Розпізнати шамотну цеглу можна і за зовнішнім виглядом – віна має піщано-жовтий колір і зернисту основу. Використовують її головним чином для викладки і футеровки паливних камер (для спалювання кам’яного вугілля), кухонних вогнищ, опалювальних печей і камінів (шамотна цегла використовують тут для топкової частини, тобто в місці прямого зіткнення з вогнем ). Так само вона підходить для кладки димарів. Віна здатна витримувати температуру до 1600 °C.

Основні(лужні) цеглини. Цей клас цегли являє собою вапняно-магнезіальні вогнетривкі маси. Використовують їх в основному в металургії, при виготовленні бесемерівської сталі з фосфористих руд.

 

Вуглецевацегла застосовується тільки в особливих галузях промисловості. Її спрощений варіант являє собою пресований графіт, або кокс, який використовується в доменних печах.

Варто відзначити, що звичайна “червона” цегла не витримує дуже високих температур. При температурі “білого жару” (це, порядку, 1200 °С) вона починає плавитися, а коли охолоне – кришитися. Звичайно, в звичайній кімнатній печі температура не перевищує 800 °С, і тому, в принципі, при її виготовленні можна обійтися без вогнетривкої цегли. Але якщо звернути увагу на той факт, що у вогнетривкої цегли високий коефіцієнт теплопровідності і, відповідно, він чудово накопичує й віддає тепло, то при виготовленні камінів і печей в лазнях вибір, швидше за все, впаде саме на неї. Важливе значення має і гарний зовнішній вигляд надзвичайно гладких, рівних, світло-коричневих, або солом’яно-жовтих цеглинок.

У побуті фахівці радять використовувати шамотну цеглу, що позначається літерою “Ш”. Наступні цифри в марці визначають її розміри.

Наприклад:

Цегла пряма – Ш-5, 230 х 114 х 65;

Цегла пряма – Ш-8, 250 х 124 х 65.

Виготовленням прямокутних  цеглин виробництво не обмежується. Випускається  цегла інших форм, наприклад, клиновидні, що застосовуються при кладці напівкруглих арок і склепінь різних радіусів кривизни.

Розміри і марки його такі:

Клин торцевий – Ш-22, 230 х 114 х 65/55;

Клин торцевий – Ш-23, 230 х 114 х 65/45;

Клин ребровий – Ш-44, 230 х 114 х 65/55;

Клин ребровий – Ш-45, 230 х 114 х 65/45.

Хочемо звернути Вашу увагу на той факт, що при кладці вогнетривких цеглин необхідне особливо ретельне їх притирання,  для того щоб шви виходили як можна більш тонкими. З’єднують цеглини розчином вогнетривкої глини, у який додають товчену вогнетривку цеглу, або готовими сумішшями ( мертелем).

 Вогнетривка  Хмельницька ПВ-5 М-125      1 сорт  Хмельницька ПВ-5 М-100      2 сорт
 Вогнетривка шамотна  Часовоярська Донецька)ША-5  Часовоярська (Донецька) ШБ-8
Мертель  для кладки вогнетривкої цегли Часовоярський МШ-28