Силікатна цегла

Показ всех 5 элементов

Силікатна цегла – це автоклавний матеріал, різновид силікатного бетону на дрібному заповнювачі, що має форму й розміри цегли. Вона складається приблизно з 90% вапна, 10% піску й невеликої частки домішок для білизни кольору. Залежно від сировини , з якої вона виготовляється, силікатна цегла може мати від сіруватого до насиченого білого колоьри.

Силікатна цегла не піддається обпалюванню, замість цього її піддають обробці в автоклаві, тобто впливу водяної пари при невисокій температурі 170-200 °C і високому тиску пари порядку 8-12 атмосфер.

Саме такий спосіб виготовлення і пояснює нестійкість такої цегли до вологи і до дій високих температур.Тому категорично заборонено застосовувати її при закладенні фундаменту і цоколя .Також не можна класти з неї печі, каміни, димоходи – вона починає розкладатися під дією високих температур; для цих потреб існує вогнетривка цегла. Зважаючи на свою високу щільність та вагу, така цегла не забезпечує достатню теплоізоляцію і побудовані з неї стіни важкі і вимагають міцного фундаменту. Силікатну цеглу краще не штукатурити – дуже гладка і розчин погано до неї прилипає.

Але, тим не менш, силікатна цегла надзвичайно зручна при кладці несучих стін і різних перегородок, бо має досить чіткі геометричні розміри і високу міцність на стиск, тобто марку 125-150 . Ще одним безперечним плюсом силікатної цегли є її підвищені звукоізоляційні характеристики. Погодьтеся, це вельми важливо при зведенні міжквартирних, або міжкімнатних стін. Серед усіх видів цегли – лише силікатна  має чудовий  білий колірза невисоку ціну!

  Властивості силікатної цегли регламентуються ДОСТом 379-79 “Цегла й камені силікатні. Технічні умови”. Основні характеристики силікатної цегли:

  • марка по міцності – М 125, М150;
  • марка по морозостійкості – F15, F25, F35;
  • теплопровідність – 0,38..0,70 Вт/м·°С.